Ma van az Olvasás Világnapja!
Mire jó ez?
Például arra, hogy olyan összefoglaló cikkek szülessenek az olvasóvá nevelésről, mint Czakó Réka könyvtárosé Nevelj te is olvasót! Ezeket a lépéseket követve juthatsz el a mondókázó totyogóstól az olvasó kamaszig címmel.
Zseniális a cikkben lévő grafika, ami felhívta figyelmünket Réka blogjára, az Égigérő nevet viseli. Ajánljuk gyerekekkel foglalkozó szakembereknek és szülőknek, mert tele van csodás ajánlókkal, ötletekkel.
Ma az alapkultúra részeként gondolunk az olvasásra, de digitális világ a klasszikus olvasási szokásainkat alapjaiban változtatja meg. Ez nem valami fanyalgás, de az biztos, hogy a tempó változik. Gyermekeinknek már alig van lehetőségük hosszú, elnyúló délutáni olvasásra. Pedig szenzációs látni, amikor az olvasni tanuló gyerekünket beszippantja egy könyv, és valljuk be büszkék vagyunk, amikor a kiskamasszal összetűzésünk támad az esti olvasás miatt, mert nem tudja letenni a könyvet, amit olvas.
2018. májusban, írtuk Hogyan neveljünk olvasó gyereket? címmel saját cikkünket a témában.
Az olvasási készség és a helyes szövegértés korai mesehallgatással megalapozható.
Így érveltünk akkor és biztosak vagyunk benne, hogy legyünk bár könyvtárosok, mesemondók, tanítók, óvónők, nagymamák, kismamák, ahhoz, hogy a következő generáció fácskái lombos fákká erősödjenek a kultúra minden szegmenséghez lehetőséget kell nekik adnunk, koruknak legmegfelelőbb formában.
A kortárs irodalommal vendégírónk, Várfalvy Emőke örvendeztette meg olvasóinkat a 77 nyomós érv, hogy te is olvass kortárs mesét a gyerekeknek című írásával.
A népoktatás rendszerét Mária Terézia alapozta meg, de az 1800-as évek végén az alapfokú népoktatás tette lehetővé, hogy az olvasás a társadalom majd minden tagja számára megadasson. A korábbi időszakban a népmesék jelentős szerepet töltöttek be a generációk közötti tudásátadásban. Ebből a szempontból is alátámasztható, hogy a korai gyermekévek alatt miért oly fontos ma is a népemsékkel találkoznia egy felcseperedő gyermeknek.
A kezünk alatt nevelkedő gyerekek számára tematikus mesegyűjteményeket ajánlunk, az intézményi népmese-foglalkozásokhoz pedig tekintsd át e-book kínálatunkat.
Klikk! Megnézem a kínálatot!
A Pompás Napok módszertana a népmese középpontba helyezése mellett a népi játékok és tárgyalkotás ötvözésére épül. Ezt 1 és 3 napos akkreditált továbbképzéseinken, sok-sok gyakorlattal oktatjuk. A képzések és előadások rovatunkban ezek felől is tájékozódhatsz.
A témához kapcsolódó további cikkeink:
Mesemondás 3 lépésben
Gibbonok és a magyar mesehősök
Mesés foglalkozástervek módszertana
Kövessetek minket facebook oldalunkon is!
Látogassátok meg weboldalunkat: www.pompasnapok.hu